top of page

Girişim Danışmanlığı Programı

Bu programı oluşturmaya nasıl karar verdim?

2012 ve 2014 yıllarında deneysel girişimcilik tavrımla, hem Boğaziçi Üniversitesinin hemde Özyeğin Üniversitelerinin, kurumsal sorumluluk projeleri olan "Yüksek Topuklar" ve "10.000 Women" projelerinde, eğitim almak için seçildim.

Boğaziçi Üniversitesi, Garanti Bankası işbirliği ile gerçekleşen eğitim 30 gün sürdü. 90 iş kadını eğitim aldık.

Özyeğin Üniversitesindeki eğitimim ise iki yıllık daha zor bir eğitim oldu. Amerikan Goldman Sachs https://www.goldmansachs.com/ Bankasının dünya üzerinde 10.00 kadına eğitim vereceği https://www.goldmansachs.com/citizenship/10000women/ bu programın Türkiye ayağını Özyeğin Üniversitesi üstlenmişti. Yedi aşamalı mülakattan sonra programa seçildim.

İki yıl boyunca çok değerli hocalardan aldığımız eğitim sonunda, iş planlarımızı yatırımcılara sunarak mezun olduk.

Ben 25 yıllık şirket sahibi olarak, bu eğitimden sonra tekrar atağa geçtim.

Safranbolu'da bir üretim tesisi alarak pastil ve arkasından lokum üretimine girerek, ihracatı hedefledim.

Program hem iş insanı olarak beni geliştirmiş hemde girişimci ne demek öğretmiş oldu.

Safranbolu'daki süre içerisinde, Karabük Üniversitesi Girişimcililk Bölümü Öğretim Görevlilerinden Doçent Mustafa Halid Karaaslan'ın https://unis.karabuk.edu.tr/akademisyen/mustafahk tezinde vaka örneği olarak yer alınca, eğitim alan öğrencileri her sene, son durumum konusunda bilgi almak için benimle dialoga kurdu. https://www.instagram.com/p/CApyZfSgWwB/

Girişimcilerin ihtiyaçları neler, süre içerisinde hem bu öğrencilerden hemde kendi branşımda eğitim verdiğim fakülte öğrencilerinden öğrenmeye başladım.


Son yıllarda dünya üzerinde birçok ezber bozuldu. Eğitim yöntemleri ve eğitim konuları dahi değişti. Artık öğrenciler birbirine paralel birçok meslek konusunda eğitim almaya çalışıyor.

Yetenekleri hedefe doğru şekillendiren birçok araç çıktı.

Zamanın uzamaya tahammülü yok.

Bu çerçeve de birçok yetenekli uzmanı biraraya getirecek bir program tasarladım.

Online eğitim ve danışmanlığın yanısıra, yaz aylarında kamp programları ile mezun olacak öğrencilere veya yeni mezun olmuş meslek insanlarını sisteme entegre edecek bir program çerçevesinde biraraya getireceğimiz bu kamplar konusunda takipte kalın.

Sevgiler

NilüferSon Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page